+48 532 250 566

Zarezerwuj przez internet!

Decydując się na rezerwację miejsca przez internet oraz płatność przed przyjazdem, otrzymasz 10% rabatu na cały okres parkowania!
Proszę wpisać liczbę pojazdów
Proszę wprowadzić nr rejestracyjne pojazdów
Proszę wprowadzić datę pozostawienia pojazdu
Proszę wprowadzić datę odbioru pojazdu
PROMOCJA - rabaty do 60%!
5-7 dni - 40zł*
8-10 dni - 50zł*
* cena netto, dotyczy samego parkingu, bez dowozu pod terminal i bez odbioru. Terminal znajduje się ok. 10 min spacerem od naszego parkingu.

Lotnisko w Gdańsku Rębiechowie - doskonała metoda komunikacji dla dużej części północnej Polski.

Fot: Flickr

Lotnisko w Gdańsku Rębiechowo przeznaczone jest dla osób udających się do Trójmiasta bądź dla mieszkańców Gdańska, Gdyni lub Sopotu czy też innych okolicznych miejscowości. Jednak ze względu na swój zasięg z Lotniska w Gdańsku Rębiechowo korzystają nie tylko mieszkańcy województwa pomorskiego, ale i pozostałych z nim sąsiadujących.

Na dowód można przytoczyć ofertę jednego z przewoźników lokalnych, który wyspecjalizował się tylko i wyłącznie w dowożeniu pasażerów busami do Lotniska w Gdańsku Rębiechowie z Bydgoszczy. Jak widać ruch tutaj jest tak duży, że opłaca mu się oferować dokładnie taki rodzaj usług.

Warto także wiedzieć, że ten port lotniczy stanowi lotnisko zapasowe dla lotniska na warszawskich Okęciu.

Jeśli mieszkasz w okolicy 100 km od lotniska w Gdańsku, to należysz do 2,5 milionowej rzeszy mieszkańców tego regionu mających niejako "pod bokiem" wysokiej klasy port lotniczy, z którego możesz dostać się szybko i w komfortowych warunkach do innej części Polski lub do większości krajów Europy.

Należy zaznaczyć, że miłośników transportu lotniczego w Polsce z roku na rok przybywa, a widać to wyraźnie po pasażerach przewijających się poprzez port lotniczy Gdańsk Rębiechowo. Poniżej wykres przedstawiający jak z roku na rok rośnie liczba pasażerów lotniska w Rębiechowie.

Widać wyraźną, a nawet powiedziałbym gwałtowną tendencję wzrostową. W 1999r. lotnisko w Gdańsku notowało rocznie prawie 250 tys. pasażerów, podczas gdy w roku 2016 było ich już ponad 4 mln! To oznacza 16-krotny wzrost w ciągu 18 lat!

Co to oznacza? Coraz więcej ludzi podróżuje liniami lotniczymi i może warto zastanowić się nad tym, czy ten sposób komunikacji mógłby okazać się interesujący również dla siebie?

Dojazd do lotniska w Rębiechowie

Na olbrzymią popularność Lotniska w Gdańsku ma wpływ także bardzo dogodny dojazd. Port lotniczy znajduje się zaledwie 10 km od centrum Gdańska oraz Sopotu i 23 km od centrum Gdyni. Na lotnisko można dojechać obwodnicą trójmiejską (droga ekspresowa S6) - trzeba pamiętać, żeby zjechać na zjeździe Matarnia.

Źródło: google.com

Inny sposób to dojazd pociągiem za pomocą Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Trzeba mieć na uwadze, żeby wysiąść na stacji Gdańsk Port Lotniczy.

Z Sopotu lub Gdańska na lotnisko dojedziesz autobusem linii 210, 110 i 122, a z Gdyni linią 4A.

Dokąd dolecisz z lotniska im. L. Wałęsy w Gdańsku?

Obecnie w ofercie portu lotniczego w Rębiechowie loty rejsowe odbywają się w kilkudziesięciu różnych kierunkach. Z Gdańska samolotem dostaniesz się praktycznie do każdego państwa w Europie - do krajów skandynawskich, na wszystkie wyspy Wielkiej Brytanii, do najbardziej wysuniętego na północ Reykjaviku, na wschód do Kijowa, a najbardziej na południe do Alicante w Hiszpanii, na Maltę, czy do Tel-Awiwu.

Coraz więcej jest także lotów czarterowych, tutaj miejsca docelowe uwarunkowane są ruchem turystycznym i stanowią one przede wszystkim kierunek południowy - miejscowości czy wyspy leżące na Morzu Śródziemnomorskim, także Wyspy Kanaryjskie (Gran Canaria, Teneryfa, Fuerteventura), jak i Tunezja w Afryce.

Miejscowość Garachico na Teneryfie. Źródło: flickr

Zachód słońca na Wyspach Kanaryjskich. Źródło: flickr

Kilka słów o historii lotniska w Rębiechowie

O tym jak istotne jest Lotnisko w Rębiechowie świadczy także jego prawie stuletnia historia. Początki lotniska w Gdańsku sięgają 1919 roku, kiedy to w miejscu lotniska wojskowego we Wrzeszczu powstał cywilny port lotniczy. Jego oficjalne otwarcie nastąpiło w czerwcu 1923 r. Stanowił on istotny punkt na mapie lotniczej pomiędzy Berlinem a Moskwą i Leningradem.

II wojna światowa spowodowała zamknięcie lotniska dla ruchu cywilnego. Jednak zaraz po wojnie nastąpiła jego rozbudowa. Ostatecznie - ze względu na miejskie otoczenie lotniska i rozwój urbanistyczny okolic - port lotniczy przeniesiono w miejsce, gdzie mógł on się bez przeszkód rozwijać i rozbudowywać. Stare lotnisko we Wrzeszczu zamknięto w marcu 1974 r., a nowe otwarto w maju 1974r. na terenie Gdańska i wsi Rębiechowo. Stąd zresztą potoczna nazwa lotniska - używana do dzisiaj, czyli właśnie Rębiechowo.

W roku 1993 port lotniczy stał się spółką w rozumieniu prawa handlowego i stał własnością władz samorządowych. W roku 1997 r. otwarto nowoczesny terminal T1. W 2004 r. lotnisku nadano nazwę Lecha Wałęsy i od tej pory oficjalna nazwa lotniska to Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Jak widzieliśmy po zamieszczonym wyżej wykresie rozwój Lotniska Gdańsk Rębiechowo był na tyle gwałtowny, że kierownictwo musiało rozbudować infrastrukturę, żeby nadążyć z rosnącą liczbą pasażerów. Dlatego w 2012 roku powstał terminal T2, a w 2015 roku został zakończony drugi etap jego rozbudowy. W efekcie w 2016 r. liczba pasażerów przekroczyła 4 mln osób! Właśnie dlatego Lotnisko Gdańsk Rębiechowo jest na trzecim miejscu, jeśli chodzi o wielkość.

Otwarcie części przylotowej Terminalu T2 (Instytut Edmunda) - Port Lotniczy Gdańsk

A tak wyglądało lotnisko po rozbudowie:

Czy jeszcze masz jakieś wątpliwości, że jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym rozwiązaniem komunikacyjnym dla dużej części północnej Polski jest właśnie Lotnisko Gdańsk Rębiechowo?

Chciałbyś zobaczyć jak wygląda nasz parking oraz najbliższe otoczenie? Sprawdzisz to w naszej galerii zdjęć.

Jak dojechać

Sprawdź jak wygląda dojazd na nasz parking lotniskowy w Gdańsku.